MENU
WORLDALLERGY.ORG
Facebook: World Allergy Organization
Twitter: World Allergy Organization
LinkedIn: World Allergy Organization
Instagram: World Allergy Organization
Back to Top

WAO REVIEWS –December2011

PRZEGLĄD KSIĄŻEK MEDYCZNYCH

Alergologia dziecięca: Podstawy i praktyka, 2 Wydanie
Editors: Donald Y.M. Leung, Hugh A. Sampson, Raif Geha, and Stanley J. Szefler
2011 Elsevier
ISBN: 978-1-4377-0271-2

Price: $103.50 (USD)
Available from: Elsevier
(http://www.us.elsevierhealth.com/product.jsp?sid=&lid=&isbn=9781437702712&sgCountry=US&isbn=9781437702712)

Recenzent:
Rodrigo Rodrigues Alves, MD
Allergy and Clinical Immunology Specialist
Occupational Medicine Specialist
Director, Allergy and Clinical Immunology Department
Divino Espirito Santo Hospital
Portugal

Opis
Ta książka jest obszernym, ale dobrze uporządkowanym podręcznikiem, który dostarcza jasnej i wyczerpującej wiedzy o alergicznych schorzeniach u niemowlaków i dzieci.

Cel
celem tej książki jest dostarczenie czytelnikowi podręcznika, który także służy jako źródło informacji dla klinicystów o postępowaniu u niemowląt i dzieci chorych na choroby alergiczne i immunologiczne.   

Czytelnik
Ta książka jest użyteczna dla studentów, rezydentów, lekarzy specjalizujących się jak również dla lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów leczących niemowlęta i dzieci.

Cechy szczególne
Nowa, kolorowa edycja jest jednotomowym podręcznikiem podzielonym na dziewięć sekcji. Książka dotyczy szerokiego zakresu tematów dostarczając spojrzenie na dziedzinę immunologii i alergologii dziecięcej. Jest dobrze napisana i zorganizowana i jest oparta o integrację wiedzy patofizjologicznej, doświadczenia klinicznego, odkryć z badań naukowych oraz istotnych rekomendacji.   Ponadto ma ona wyszczególnione „kluczowe koncepcje” rozsiane w rozdziałach, które są bezcenne poprzez podkreślenie istotnych punktów i podsumowania informacji oraz dostarczenia linków do pełnych tekstów źródłowych.

Ocena
Jest to jeden z najcenniejszych podręczników alergologii i immunologii klinicznej u dzieci i byłby cennym prezentem dla każdego lekarza zaintersowanego tymi zagadnieniami. Jest doskonałym źródłem informacji, ale jest także bardzo przyjemna do przeczytania od deski do deski.   

 

Przeglądy innych klinicznie istotnych książek medycznych można przeczytać na stronach Reviews and News. (http://www.worldallergy.org/reviews.php)