MENU
WORLDALLERGY.ORG
Facebook: World Allergy Organization
Twitter: World Allergy Organization
LinkedIn: World Allergy Organization
Instagram: World Allergy Organization
Back to Top

Przegląd książek medycznych

Zamieszczone: marzec 2013

Chronic Obstructive Pulmonary Disease Exacerbations
Editors: Jadwiga A Wedzicha, Fernando J Martinez
Copyright 2008 CRC Press
ISBN: 978-1420070866

Listed Price: $199.95 (hardcover), $189.95 (Kindle Edition at Amazon)
Available from: CRC Press and Amazon

Recenzent
Alexandru Corlateanu, MD, PhD
Vice-Dean Faculty of Medicine Nr. 1
Associate Professor of Respiratory Medicine
State Medical and Pharmaceutical University "Nicolae Testemitanu"
Chisinau, Moldova

Opis
Książka Zaostrzenia Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc stanowi aktualne, wieloaspektowe (od definicji do postępowania) podejście do zaostrzeń POChP, co stanowi najczęstszą przyczynę wisyt lekarskich, przyjęć do szpitala i zgonów wśród chorych na POChP.   

Cel
Celem tej książki jest pomóc lekarzowi w codziennej praktyce lekarskiej i ułatwić rozwiązywanie kontrowersji w wielu zagadnieniach dotyczących zaostrzeń POChP. Dodatkowo czytanie tej książki może stymulować specjalistów do dalszych badań, które mogłyby współtworzyć lepsze zrozumienie zaostrzeń POChP.  

Czytelnik
Ta książka będzie użyteczna nie tylko dla specjalistów chorób płuc, ale także dla lekarzy rodzinnych i lekarzy innych specjalności.

Cechy szczególne
Ta monografia jest całkowicie poświęcona zaostrzeniom POChP i jest oczywiste, iż w ciągu ostatniej dekady dokonało się wiele przełomów na tym polu. Dlatego też książka ta prezentuje szereg nowych zagadnień: mechanizmy patofizjologiczne, konsekwencje ogólnoustrojowe, sztuczna wentylacja, nowe modele opieki nad chorymi z zaostrzeniami POChP i inne.  Książka jest bardzo dobrze ułożona w 6 części i 37 rozdziałów.  Wszyscy autorzy są opiniotwórcami w POChP, co daje czytelnikowi sposobność do uzyskania najnowszych wiadomości z uaktualnionych przeglądów, które są napisane i wspaniale zaprezentowane przez ekspertów w wielu ważnych tematach. Książka reprezentuje wspaniałą kombinację podstawowej i klinicznej medycyny.

Ocena
Ta książka oferuje dogłębny przegląd zawierając rozdziały od podstawowych mechanizmów do praktyki klinicznej i dostarcza uaktualnione informacje dotyczące zaostrzeń POChP. Jestem pewien, iż ta książka będzie użyteczna dla naukowców i klinicystów.  Może także służyć jako wspaniałe źródło informacji dla każdego zainteresowanego tym tematem.