MENU
WORLDALLERGY.ORG
Facebook: World Allergy Organization
Twitter: World Allergy Organization
LinkedIn: World Allergy Organization
Instagram: World Allergy Organization
Back to Top

Przegląd książek medycznych

Zamieszczone: wrzesień 2013

Visual Diagnosis and Treatment in Pediatrics, Second Edition
By EK Chung, LR Atkinson-McEvoy, JA Boom, PS Matz
Copyright 2010 Lippincott Williams & Wilkins
ISBN: 9781605475462

Cena: 147.99 USD
Dostępne z: Lippincott Williams & Wilkins

Recenzent
Claudia I. Gallego, MD
Professor of Allergy and Clinical Immunology
University Hospital
Monterrey, Nuevo León, México

Opis
Zmienione, drugie wydanie Visual Diagnosis and Treatment in Pediatrics jest bardzo wizualnym przewodnikiem do szybkiego i dokładnego diagnozowania i leczenia różnych problemów pediatrycznych i posiada ponad 600 kolorowych zdjęć. To najlepsza opcja dla zapracowanych klinicystów

Cel
Celem tej książki jest dostarczenie łatwego wzrokowego rozpoznania wielu chorób w populacji pediatrycznej. Oprócz zdjęć wysokiej jakości, książka ta zapewnia dobrze zorganizowane informacje, kliniczne perły i spojrzenie na 73 chorób, wszystko zorganizowane według lokalizacji anatomicznych zapewnia szybki i łatwy dostęp.

Czytelnik
Ta książka jest idealna dla studentów medycyny, rezydentów, lekarzy rodzinnych, neonatologów, pediatrów, dermatologów, okulistów, otolaryngologów, alergologów / immunologów i wszystkich klinicystów zainteresowanych poznawaniem pediatrycznych chorób.

Cechy charakterystyczne
Wszystkie rozdziały są praktyczne i zorganizowane według anatomicznych obszarów od ogólny wyglądu głowy, tułowia i kończyn aż do szerokiego opisu zmian skórych. To nowe wydanie zawiera jeden odcinek " wizualnego rozpoznania u noworodka" oraz nowy rozdział na temat karmienia piersią w oparciu o zdjęcia, aby pomóc lekarzom promowania i wspierania karmienia piersią .

Sekcje każdego rozdziału zawierają omówienie podejścia do problemu , kluczowe punkty w historii , najważniejsze punkty w badaniu fizykalnym , fotografie wybranych rozpoznań, tabele z diagnostyki różnicowej , rozważania innych rozpoznania, wskazania kiedy rozważyć dalszą diagnostykę lub leczenie - wszystko to w celu wyjaśnienia w bardzo zwięzły sposób.

W środku każdej sekcji znajduje się bardzo praktyczny wykres, który podsumowuje diagnostykę różnicową , klasyfikację ICD- 9 , cechy wyróżniające , umiejscowienie uszkodzenia ciała, współistniejące zmiany i powikłania oraz wytyczne leczenia , co sprawia, że​​ wyszukiwanie jest szybsze i skuteczniejsze.

Aby uzyskać dodatkowe informacje , autorzy sugerowali listę zasobów na ostatniej stronie każdej sekcji .

Ocena
Ta książka jest towarzyszem dla pediatrów, lekarzy i wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy mają kontakt z dziećmi w gabinetach lekarskich. Jest praktyczna, łatwa do odczytania, zwięzła i dobrze zilustrowana książka. Dodatkową korzyścią jest dostęp do elektronicznej wersji tej książki w pełnym wydaniu.