MENU
WORLDALLERGY.ORG
Facebook: World Allergy Organization
Twitter: World Allergy Organization
LinkedIn: World Allergy Organization
Back to Top

President's Message

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Pozdrowienia od Światowej Organizacji Alergii!  Mam nadzieję, iż wszyscy mieliście udane wakacje.

Nadchodzące ważne wydarzenia:
Dzieli nas tylko kilka miesięcy od pierwszego w swoim rodzaju Sympozjum WAO Immunotherapy and Biologics, które odbędzie się w Chicago, Illinois, USA w dniach 13-14 grudnia 2013.  Ze względu na wspaniały program naukowy i możliwości wymiany wiedzy i kontaktów zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym programie nie tylko jako delegaci ale także jako prezentujący prace naukowe.  Przyjmowanie streszczeń potrwa jeszcze od 16 września do 11 października. Możesz zdobyć więcej informacji i złożyć streszczenie klikając tutaj. Wszystkie streszczenia, jeśli wcześniej nie publikowane i jeżeli spełniają kryteria naukowe, zostaną opublikowane w WAO Journa. Czekamy na okazję, abyś dołączył do nas w Chicago i podzielił się swoimi badaniami z nami.

Uaktualnienia:
Spotkanie Komitetu Wykonawczego WAO podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS)
Komitet Wykonawczy WAO spotkał się podczas ostatniego kongresu ERS w Barcelonie.  Pragnę wyrazić moją szczerą wdzięczność członkom Komitetu Wykonawczego za ich ciężką pracę i zaangażowanie, aby kierować i prowadzić różne działania organizacji.

Jest też zawsze przyjemnością uczestniczyć w kongresie ERS.  Skarbnik WAO, Stephen Holgate jest Szefem Programu Naukowego ERS więc gratulujemy Stephenowi jego pracy nad stworzeniem  wybitnego programu tego spotkania.

Projekty i komitety WAO
Rozpoczęto wiele nowych projektów i ustanowiono wiele komitetów. Liczymy na aktywny udział członków w najbliższych miesiącach. Będziemy informować Cię, jak posuwać się do przodu z nowymi inicjatywami.

Obecnie jest aktualizowana Biała Księga WAO o alergii, a wkrótce jej 2013 wersja jako poszczególne rozdziały będzie dostępna online. Zostaną również stworzone Streszczenie / przewodnik kieszonkowy.

Oglądaj nowe wywiady  Młodych WAO w WAO TV
Młodzi członkowie WAO będą prowadzić wywiady z autorami wysoko punktowanych prac naukowych w WAO TV. Widzowie mogą spodziewać się iż zobaczą światowych ekspertów, którzy będą odpowiadać na pytania o najnowszych zagadnieniach naukowych. Zaglądaj na stronę WAO (www.worldallergy.org) aby uzyskać najnowsze aktualizacje.

Obecne i nadchodzące współprace
Uczestnictwo WAO w narodowych, regionalnych i międzynarodowych zjazdach
WAO działa w dalszym ciągu aby uczestniczyć w wielu narodowych i regionalnych zjazdach alergologicznych i immunologicznych na całym świecie.  Ostatnio liderzy WAO mieli możliwość uczestniczenia w następujących zjazdach:

International Union of Immunology Societies (IUIS) – miałam możliwość spotkania się z liderami IUIS i uczestniczenia w ich ostatnim spotkaniu w Mediolanie jako wykładowca mówiący o „Standaryzacja alergenu: Globalna perspektywa”.  WAO czeka na możliwości dalszej współpracy z IUIS w najbliższej przyszłości i będziemy o tym Was informować. 

Australasian Society of Clinical Immunology and Allergy (ASCIA)
5-8 wrzesień 2013

W ciągu nadchodzących tygodni i miesięcy oczekujemy uczestnictwa w następujących zjazdach:

Biennial Congress of Indian Academy of Allergy: IAACON 2013
Indian Academy of Allergy
Goa, India
27-29 wrzesień 2013

Asia Pacific Association of Pediatric Allergy, Respirology, and Immunology (APAPARI) Congress
Bangkok, Thailand
2-4 wrzesień 2013

American College of Allergy, Asthma, and Immunology Annual Meeting (ACAAI)
Baltimore, Maryland, USA
7-12 listopad 2013

Asia Pacific Association of Allergy, Asthma and Clinical Immunology Congress (APAAACI)
Taipei, Taiwan
14-17 listopad 2013

Developmental Origins of Health and Disease Congress (DOHAD)
Singapore
17-20 listopad 2013

2013 National Allergy Meeting (The ASBAI Congress)
Brazilian Association of Allergy and Immunopathology (ASBAI)
Belem, Brazil
30 listopada do 3 grudnia 2013

World Allergy Training School – Zimbabwe
Oprócz uczestnictwa WAO w tych zjazdach oczekujemy na prowadzenie następnej szkoły World Allergy Training School (WATS) w listopadzie tego roku, współpracując z American College of Allergy, Asthma and Immunology oraz Zimbabwe Allergy Society i Ministry of Health. To będzie spotkanie osób z wielu krajów z subsacharyjskiego regionu Afryki.

Międzynarodowe współprace i projekty
International Collaboration on Asthma and Allergy (iCAALL)
Towarzystwa współpracujące w projekcie iCAALL (AAAAI, ACAAI, EAACI, and WAO) formułują razem ankietę dotyczącą stosowania i znaczenia dokumentów konsensusów międzynarodowych (ICON).  Oczekujemy na Twoją opinię dotyczącą tych dokumentów i jak je stosowałeś w celu wpływania na Twoją praktykę i inicjatywy edukacyjne.

Wspólny projekt WAO-EAACI dotyczący ICD-11
WAO i EAACI podjęły się wspólnego projektu w celu wpłynięcia na rozwój ICD-11 przez Światową Organizację Zdrowia.  Wspólnie próbujemy złożyć wniosek, który potencjalnie uzasadniałby rekomendację wpłynięcia na ICD-11 podkreślając zogniskowanie się na chorobach alergicznych. Stworzono wspólnie przez WAO i EAACI badanie, a odpowiedzi obecnie są zbierane w towarzystwach członkowskich WAO i EAACI. Oczekujemy, iż podzielimy się wynikami tego badania w ciągu nadchodzących miesięcy i dalsze rozwijanie projektu w celu wpłynięcia na strategię polityczną dotyczącą chorób alergicznych. 

Nowe oferty edukacyjne!

Choroby współistniejące z astmą i alergicznym nieżytem nosa: Sympozjum WAO Online

Ta elektroniczna seria nauczania oferuje wykłady ekspertów dotyczące chorób współistniejących z astmą i alergicznym nieżytem nosa. Przedstawia wyraźne spojrzenie na związek między astmą i alergicznym nieżytem nosa, wpływ alergicznego nieżytu nosa na astmę, potencjalne różnice między oboma chorobami i zintegrowaną strategię terapeutyczną dla diagnostyki i leczenia alergicznego nieżytu nosa i astmy. Zobacz wykłady tutaj.

Interaktywny opis przypadku: Nawracające ataki anafilaksji Amber N. Pepper, BS, Salman A. Aljubran, MD, Richard F. Lockey, MD Dostep

Wskazówki alergologii klinicznej: Roztocza kurzu domowego – Praktyczny przewodnik unikania By Menachem Rottem, MD Dostęp

Zapytaj eksperta WAO
Chcesz poznać globalną perspektywę na kliniczne pytanie związane z alergią, astmą i immunologią kliniczną?  Zapytaj eksperta!

Sympozjum WAO o immunoterapii i lekach biologicznych
Sympozjum WAO o immuniterapii i lekach biologicznych jest 2-dniowycm sptkaniem, które podsumowuje co jest znane z naukowego punktu widzenia, odkrywać najnowsze badania i rozpoznawać niezaspokojone potrzeby w zakresie immunoterapii i lekach biologicznych.  Jednoczesne ścieżki o lekach biologicznych i immunoterapii zostaną zaproponowane uczestnikom.  Każda ścieżka oferuje stymulujące wykłady, prezentacje i dyskusje prezentowane przez największych, międzynarodowych liderów i ekspertów w tej dziedzinie.  

Aby zibaczyć program naukowy przyciśnij tutaj.

Zarejestruj sięna Sympozjum WAO o immunoterapii i leków biologicznych i weź udział w odkrywczych sesjach.

Ostateczny termin rejestracji: 31 października 2013
Przyciśnij tutaj aby zobaczyć pełny program naukowy sympozjum

Czekamy aby powitać Cię w Chicago!

Szczere pozdrowienia,

Ruby Pawankar, MD, PhD
Prezydent, Światowa Organizacja Alergologii