MENU
WORLDALLERGY.ORG
Facebook: World Allergy Organization
Twitter: World Allergy Organization
LinkedIn: World Allergy Organization
Back to Top

President's Message

Drodzy Przyjaciele i Koledzy,

Pozdrowienia od Światowej Organizacji Alergii!

Jak myślę o przyszłości naszej branży, to nadal znajduję wsparcie i energię w grupie młodych członków WAO. Miałem przywilej spotkania z młodymi członkami osobiście i w ramach połączeń konferencyjnych oraz na sesji edukacyjnej JMA na WAAC 2013 w Mediolanie. Zawsze na nowo znajduję poczucie celu i energii po każdym takim posiedzeniu

Ta grupa jest bardzo zaangażowana, a ich pasja na tym polu jest inspirująca. To niesamowite, aby zobaczyć, co grupa wysoce zmotywowanych młodych ludzi może osiągnąć, co mogą poruszyć i jak potężny ten ruch może być.  Jako większa społeczność, zachęcam nas wszystkich do przyjęcia tych pomysłów i energię przywódcy młodych alergologów i udziału w moim oczekiwaniu, aby zobaczyć, gdzie mogą być przeniesione w przyszłości.

Pamiętam, kiedy rozpoczynałam swoją działalność na tym polu, jak moi mentorzy i doradcy pomagali mi na tej drodze. Z ich zachęt i wskazówek, otrzymywałam wiele możliwości pomagające w rozwoju mojej kariery. Wielu z nas jest teraz w pozycji, gdzie sami są mentorami i przewodnikami dla młodszego pokolenia i mogą dawać im wsparcie i zachętę.

 Zachęcam tych, którzy są w stanie dotrzeć do stypendystów, doktorantów i młodych członków do poświęcenia kilku chwil z waszego napiętego harmonogramu, aby słuchać innowacyjnych pomysłów, ich pytań i pragnień do ukierunkowania oraz zachęcać i kierować ich aby w najlepszy sposób mogli przyczynić się i rozwijać w ich karierze. Inwestowanie w nich to inwestycja w przyszłość naszej specjalności.

Jeśli jesteś nadal w początkowych etapach swojej kariery, chcielibyśmy zaprosić Cię do grupy młodych członków WAO: http://www.worldallergy.org/juniormembers/. Młodzi członkowie spotykają się w wielu najważniejszych światowych spotkaniach alergologicznych przez cały rok i omawiają możliwości, aby stać się mocniej zaangażować w WAO i jej programy. Obecnie młodzi członkowie są aktywni w następujących sposobów w WAO:

Członkowie Specjalnych Komisji WAO

Pisanie miesięcznych streszczeń artykułów

Uczestnictwo w naukowych wywiadach z ekspertami

Prezentacja plakatów i uczestnictwo w sesjach naukowych na spotkaniach WAO

Planowanie nadchodzących sesji na sympozjach WAO

Praktyczny Kurs Immunoterapii Grupy Młodych Członków

o Obecny stan i przyszłe perspektywy immunoterapii w Ameryce Łacińskiej i na Kubie │ Dr. Alexander Diaz, Cuba

o Zastosowanie nowych technologii w celu poprawy wykorzystania i dostosowania się do immunoterapii │ Dr. Ves Dimov, United States

Chciałbym poświęcić chwilę, aby podziękować Ignacio Ansotegui jako doradcy Zarządu WAO dotyczącego młodych członków i przewodniczących grupy młodych członków WAO, Sylvii Sanchez-Garcia i Matteo Bonini za ich zaangażowanie i poświęcenia oraz napęd w kierunku działalności tej grupy.  Wykazali oni wielkie zrozumienie przywódcze tej grupy przez kilka ostatnich lat.

Współprace WAO:

Asian Pacific Association of Allergy Respirology and Immunology (APAPARI)

WAO ostatnio uczestniczyła w kongresie Asian Pacific Association of Allergy Respirology and Immunology w Bangkoku, Tailandia w dniach 2-4 października.  Kongres APAPARI został zorganizowany przez Allergy, Asthma, and Immunology Association of Thailand (AAIST) przy wsparciu i współudziale APAPARI i WAO. Kongres był wielkim sukcesem z 680 uczestnikami z 25 krajów i 62 streszczeniami przedstawiającymi wysokiej jakości badania kliniczne i naukowe. Na sesji WAO-APAPARI prowadzonej przez Prof. Canonica i Prof. Vichyanond wykładaliśmy ja i profesorowie Holgate i Ebisawa. Prof. Canonica przedstawił ostatnio opublikowany konsensus Diagnostyki Molekularnej w Alergologii.  Odbyła się specjalna sesja dedykowana współpracy WAO-APAPARI, a dr Somaxy mówiła o udanych wysiłkach w Laosie i jak WAO i APAPARI współuczestniczyły w rozpoczęciu i sukcesie zorganizowania edukacji i praktyki alergologicznej.  Prof. Hugo Van Bever mówił o roli APAPARI i sukcesie naszych połączonych wysiłków, a ja mówiłam o roli WAO i planach na przyszłość. APAPARI będzie współpracować w organizacji WAC 2015 w Seoul, Korea. Ten kongres był wielkim sukcesem naukowym, socjalnym i organizacyjnym.  Gratulacje dla organizatorów!

Indian Academy of Allergy (IAA)

Kongres Indian Academy of Allergy (IAACON) 2013 odbył się w dniach 27-29 w Goa, Indie. Z 300 delegatami oraz wspaniałymi miejscowymi i międzynarodowymi wykładowcami prezentującymi ponad 25 wykładów, ten kongres miał dobrze zaplanowany program naukowy pokrywający wszystkie ważniejsze zagadnienia alergologii oraz pozostawiono znaczną ilość czasu na dyskusję i prezentację plakatów. 

Ten kongres był wsparty przez WAO, a jednymi z najważniejszych tematów wykładów były: Wytyczne WAO o Anafilaksji, Dziecięca Astma ICON, konsensus WAO dotyczący SLIT i konsensus WAO o Molekularnej Diagnostyce w Alergologii, wytyczne WAO dotyczące HAE, interakcje gen-środowisko, alergia pokarmowa i alergeny reagujące krzyżowo. Ten kongres był wielkim sukcesem naukowym, socjalnym i organizacyjnym.  Gratulacje dla organizatorów!

Nowe Specjalne Komisje WAO

WAO stworzyło 2 nowe komisje w celu służenia zainteresowaniom naszej specjalności:

1. Niedobory immunologiczne

2. Nowoczesne, innowacyjne podejście do chorób alergicznych: od systemów biologicznych do precyzji w medycynie.  

Sympozjum WAO o Immunoterapii i Lekach Biologicznych

Wkrótce odbędzie się Sympozjum WAO o Immunoterapii i Lekach Biologicznych i mamy nadzieję, że będziecie mogli się do nas dołączyć. Te Sympozjum jest pierwszym w swoim rodzaju dwudniowym spotkaniem, które podsumowuje co jest wiadome z punktu widzenia naukowego, eksploruje najnowsze badania i rozpoznaje niezaspokojone potrzeby immunoterapii i leków biologicznych.  Uczestnikom zostaną zaoferowane dzieła o immunoterapii i lekach biologicznych.  Każde dzieło zawiera wykłady, prezentacje i dyskusje prezentowane przez światowych liderów i ekspertów w tej dziedzinie.  

Aby obejrzeć Program Naukowy przyciśnij tutaj.  

Zarejestruj się na Sympozjum WAO o Immunoterapii i Lekach Biologicznych i weź udział w najnowszych sesjach.

Regularna rejestracja do: 31 October 2013

Czekamy na Ciebie w Chicago!

Serdeczne pozdrowienia,

Ruby Pawankar, MD, PhD
President, World Allergy Organization