MENU
WORLDALLERGY.ORG
Facebook: World Allergy Organization
Twitter: World Allergy Organization
LinkedIn: World Allergy Organization
Back to Top

President's Message

Pozdrowienia od Światowej Organizacji Alergii!

Światowy Kongres Alergii i Astmy 2013

Jesteśmy mniej niż dwa miesiące od Kongresu EAACI-WAO w Mediolanie. Otrzymaliśmy  łącznie 2145 abstraktów, co jest rekordową liczbę streszczeń złożonych w historii zarówno kongresów WAO jak i EAACI! Z tą rekordową liczbą abstraktów Kongres będzie prawdziwą platformą globalnej wymiany naukowej i uczenia się. Oprócz dużej liczby streszczeń, naukowy program zaoferuje szeroki wachlarz sesji od kursów dla pielęgniarek do sesji młodych naukowców i do najważniejszych tematów czy plenarnych sesji typu state-of-the-art. Kongres nie można opuścić, a my czekamy na wszystkich w Mediolanie w dniu 22 czerwca! Aby uzyskać więcej informacji na temat kongresu i rejestracji odwiedź: http://www.eaaci-wao2013.com

Sympozjum WAO o immunoterapii i lekach biologicznych
Mamy również zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w sympozjum WAO o immunoterapii i lekach biologicznych w Chicago, IL, Stany Zjednoczone, 13-14 grudnia 2013 roku. Te
dwa dni spotkania będą się koncentrować na immunoterapii i lekach biologicznych, jako pierwsze tego typu spotkanie dotyczące tematów, począwszy od mechanizmów do tłumaczenia badań,  klinicznych perspektyw i leczenia.
Program naukowy obejmuje wykłady „state-of-the-art” prezentowane przez najlepszych światowych specjalistów i dotyczące różne tematów w tej dziedzinie, jak również bezpłatne komunikaty, które będą prezentowane podczas sesji plakatowych. Aby wyświetlić program naukowy, odwiedź stronę:
http://www.worldallergy.org/symposium2013/.   Zgłaszanie streszczeń i rejestracja mają
być otwarte w najbliższych tygodniach, proszę sprawdzać na stronie internetowej aby uzyskać dalsze informacje.
 
Światowy Tydzień Alergii
Światowy Tydzień Allergii 2013 był obchodzony od 8 - 14 kwietnia, koncentrując się na zwiększaniu świadomość o alergii pokarmowej - rosnącym globalnym problemie zdrowotnym. Wiele społeczeństw z całego świata brało udział w tegorocznym Światowym Tygodniu Alergii będąc gospodarzem wielu imprez i promując szerszą świadomość pacjentów. Możesz zobaczyć podsumowanie wydarzeń i słuchać konferencji prasowych na stronie internetowej Światowego Tygodnia alergii:  www.worldallergyweek.org.
Strona będzie aktualizowana o nowe raporty, w miarę jak będą nadchodzić do WAO, w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Nagroda WAO dla Sekretarza Generalnego
Z wielką dumą, podzielę się z Wami dobrą nowinę, że Mario Sánchez Borges, Sekretarzowi Generalnemu WAO, została 6 kwietnia przyznana przez Wenezuelskie Towarzystwo Naukowe nagroda "Premio de la Excelencia Medica Venezolana”.  Jest to najbardziej prestiżowa nagroda medyczna w tym kraju, rozdawana co roku. Jest ona przyznawana przez członków Wenezuelskiego Towarzystwa Alergii, Astmy i Immunologii, którzy są odpowiedzialni za wybór kandydata do nagrody i zarekomendowania go Zarządowi.
Przyłączmy się wszyscy do najgorętszych gratulacji dla Mario z powodu tego zasłużonego wyróżnienia, również dla WAO.

Hołd dla profesora Alaina de Weck
Odejście profesora Alaina de Weck jest wielką stratą dla mnie, i dla Światowej Organizacji Alergologii (WAO) i dla całego świata alergologii i immunologii. Jego ogromny
wkład w dziedzinie alergii i immunologii, nie może być w pełni przeniesiony na te kilka
stron, ponieważ był nie tylko wybitnym naukowcem i klinicystą, ale także założycielem
organizacji, w tym kilku ważnych takich jak the International Association of Allergy (IAA) /
International Association of Allergy and Clinical Immunology (IAACI) – obecnie  the World
Allergy Organization (WAO) oraz the International Union of Immunology
Societies (IUIS) i the Collegium Internationale Allergologicum (CIA).
Pozostawił po sobie spuściznę dla przyszłych pokoleń. Zapraszam do odwiedzenia stron WAO aby złożyć hołd prof de Weck na:  
http://www.worldallergy.org/UserFiles/Tribute_AlaindeWeck.pdf i obejrzeć przesłanie  Prof. de  Weck’s  do członków WAO na kongresie WAC 2011 
http://www.youtube.com/watch?v=KddzQag1Lic.
Zachęcam także do przeczytania “History of the World Allergy Organization: The First 50 Years of IAA/IAACI/WAO”  autorstwa prof de Weck w WAO Journal: http://www.waojournal.org/content/4/11/193 .
Z pozdrowieniami ,
Ruby Pawankar, MD, PhD
President, World Allergy Organization